RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
KRÓLOWEJ POLSKI w CZERNICY
__________________________________________________________________________________________________________________


nowenna do Anioła Stróża - dzień 6


O podejmowanie dobrych decyzji i uwolnienie od lęku

„Gdy Józef powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów».
A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: ‘Bóg z nami’. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie”. (Mt 1,20-24)

Mój Aniele Stróżu, skuteczny i mądry doradco, który zawsze wiesz, jakie decyzje i działania przyniosą dobro, a które doprowadzą mnie i moich bliskich do cierpienia, zranienia, niezgody, nieszczęścia. Dziękuję Tobie i chórom Panowań, wybranych przez Boga do komunikowania Jego planów i umacniania ludzi, za to, że zawsze i dyskretnie doradzasz w każdej niepewności. Uwolnij mój umysł od daremnych wątpliwości i niepewności, abym zwyciężywszy wszelki lęk, słuchał zawsze Twoich rad i żył w pokoju i sprawiedliwości.

Aniele Boży, Stróżu mój,
Ty zawsze przy mnie stój,
rano, wieczór, we dnie, w nocy bądź mi zawsze ku pomocy.
Strzeż mnie od wszystkiego złego
i zaprowadź mnie
do żywota wiecznego. Amen.

Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...

 

 

Nowenna do Anioła Stróża

dzień  1   2   3   4   5   6   7   8   9