RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
KRÓLOWEJ POLSKI w CZERNICY
__________________________________________________________________________________________________________________

nowenna do św. ojca Pio - dzień 5


Modlitwa wstępna
Przyszedłeś mnie odwiedzić jako Ojciec i jako przyjaciel. Jezu, nie zostawiaj mnie samego; Panie, zostań ze mną! Jestem pielgrzymem błądzącym po świecie spowitym w ciemności; daj mi Twoje światło i Twoją łaskę. Panie, zostań ze mną!
W tej jedynej chwili obejmuję Ciebie; niech ta nasza jedność trwa zawsze. Panie zostań ze mną!
Towarzysz mi na drodze mojego życia; potrzebuję Twojej obecności. Bez Ciebie osłabnę i upadnę. Panie, zostań ze mną!
Nadchodzi wieczór, a ja biegnę jak wody rzeki w kierunku morza i głębin śmierci. Panie, zostań ze mną!
Bądź moją siłą w cierpieniu i radości - teraz, gdy żyję i w chwili, gdy umrę w Twych ramionach. Panie, zostań ze mną!

O święty Ojcze Pio, twoje życie było proste, lecz wcale nie łatwe. Doświadczyłeś cierpienia i kuszenia. Ból sprawił, że twoje serce stało się jak ścięty pęd winny. Nigdy nie chciałeś, by twój ból był zauważony przez innych. Wolałeś cierpieć i pozostać w ciszy. Nieważne było dla ciebie to, że byłeś zraniony, ponieważ wiedziałeś, że to Bóg cię rani. Dobrze wiedziałeś, iż akceptacja cierpienia nie sprawia, że czerpie się z niego radość, czy też je kocha. Wiedziałeś, że przyjmując je, zgadzasz się, by cię upokorzyło, byś stał się jak ziemia, która pozwala, by woda z nieba przeniknęła ją aż do końca. Tak trwałeś, Ojcze Pio i byłeś w stanie zasłonić twoje cierpienie różami pokornej zgody.
Naucz nas rozumieć, jakie jest właściwe podejście chrześcijanina do cierpienia. Spraw, byśmy pozwolili, aby cierpienie spełniło w nas swoją rolę oczyszczającą i misyjną.

Intencje:
• Byśmy umieli nadać naszemu cierpieniu chrześcijańską wartość.
• Byśmy z duchem wiary umieli przyjąć naszą chorobę i choroby naszych braci.
• Byśmy umieli docenić ból jako narzędzie oczyszczenia i misji.

Prosimy cię w imię Jezusa Chrystusa Pana naszego. AmenKoronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa wg Św. O. Pio

1. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: proście, a otrzymacie, szukajcie, a znajdziecie, pukajcie, a będzie wam otworzone", wysłuchaj mnie, gdyż pukam, szukam i proszę o łaskę...

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...
Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję


2. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek prosić będziecie Ojca w imię Moje, da wam", wysłuchaj mnie, gdyż proszę Ojca w imię Twoje o łaskę...

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...
Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję


3. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: niebo i ziemia przeminą, ale Moje słowa nie przeminą", wysłuchaj mnie, gdyż zachęcony Twoimi słowami proszę o łaskę...

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...
Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję


O słodkie Serce Jezusa, dla Ciebie tylko jedno jest niemożliwe: nie mieć litości dla strapionych; dlatego okaż litość nad nami, biednymi grzesznikami i udziel nam łaski, o którą Cię prosimy przez bolesne i Niepokalane Serce Maryi, Twojej i naszej czułej Matki. Amen.

Witaj Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj! Do Ciebie wołamy wygnańcy Ewy; do Ciebie wzdychamy jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto, Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!

Święty Józefie, Ojcze przybrany Jezusa Chrystusa, módl się za nami.
 

 

Nowenna do św. Ojca Pio

dzień  1   2   3   4   5   6   7   8   9