RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
KRÓLOWEJ POLSKI w CZERNICY
__________________________________________________________________________________________________________________

nowenna do św. ojca Pio - dzień 6


Modlitwa wstępna
Przyszedłeś mnie odwiedzić jako Ojciec i jako przyjaciel. Jezu, nie zostawiaj mnie samego; Panie, zostań ze mną! Jestem pielgrzymem błądzącym po świecie spowitym w ciemności; daj mi Twoje światło i Twoją łaskę. Panie, zostań ze mną!
W tej jedynej chwili obejmuję Ciebie; niech ta nasza jedność trwa zawsze. Panie zostań ze mną!
Towarzysz mi na drodze mojego życia; potrzebuję Twojej obecności. Bez Ciebie osłabnę i upadnę. Panie, zostań ze mną!
Nadchodzi wieczór, a ja biegnę jak wody rzeki w kierunku morza i głębin śmierci. Panie, zostań ze mną!
Bądź moją siłą w cierpieniu i radości - teraz, gdy żyję i w chwili, gdy umrę w Twych ramionach. Panie, zostań ze mną!

O Święty Ojcze Pio, już od dziecka oddałeś siebie jako ofiarę za innych. Bóg przyjął twoje życzenie i tam, w San Giovanni Rotondo, przemienił cię w cierpiącego „drugiego Chrystusa”. Mówiłeś nam o swojej wewnętrznej walce: „Któż mógłby odkryć męczeństwo, którego doznaję w sercu? Samo tylko wspomnienie tej wewnętrznej walki mrozi mi krew w żyłach. Słyszałem głos, który wzywał mnie do posłuszeństwa wobec Ciebie, o mój Boże, lecz Twoi nieprzyjaciele znęcali się nade mną, wyłamywali mi kości i skręcali wnętrzności…”.
Pewnego dnia na twoim ciele ukazały się stygmaty. Chciałeś stać się ofiarą za wszystkich – za tych, którzy się tobie polecali i za tych, którzy tego nie robili, za sprawiedliwych i grzeszników. Gdy wyszedłeś z wojska, w którym poznałeś wiele zła, poświęciłeś się za Kościół, prosząc Boga, by zamiast ludzkości ukarał ciebie i obarczył cię misją pojednania. Podjąłeś się przyjęcia na siebie kar przeznaczonych dla grzeszników.
Uproś nam u Boga umiejętność przyjęcia bólu i zrobienia z niego ofiary miłości.

Intencje:
• Aby ból zjednoczył nas z Chrystusem.
• Aby Bóg pomógł nam zrozumieć siłę pogodzenia się z cierpieniem.
• Aby Bóg nauczył nas przyjmować i ofiarować cierpienie.

Prosimy cię w imię Jezusa Chrystusa Pana naszego. AmenKoronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa wg Św. O. Pio

1. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: proście, a otrzymacie, szukajcie, a znajdziecie, pukajcie, a będzie wam otworzone", wysłuchaj mnie, gdyż pukam, szukam i proszę o łaskę...

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...
Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję


2. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek prosić będziecie Ojca w imię Moje, da wam", wysłuchaj mnie, gdyż proszę Ojca w imię Twoje o łaskę...

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...
Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję


3. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: niebo i ziemia przeminą, ale Moje słowa nie przeminą", wysłuchaj mnie, gdyż zachęcony Twoimi słowami proszę o łaskę...

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...
Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję


O słodkie Serce Jezusa, dla Ciebie tylko jedno jest niemożliwe: nie mieć litości dla strapionych; dlatego okaż litość nad nami, biednymi grzesznikami i udziel nam łaski, o którą Cię prosimy przez bolesne i Niepokalane Serce Maryi, Twojej i naszej czułej Matki. Amen.

Witaj Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj! Do Ciebie wołamy wygnańcy Ewy; do Ciebie wzdychamy jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto, Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!

Święty Józefie, Ojcze przybrany Jezusa Chrystusa, módl się za nami.
 

 

Nowenna do św. Ojca Pio

dzień  1   2   3   4   5   6   7   8   9