RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
KRÓLOWEJ POLSKI w CZERNICY
__________________________________________________________________________________________________________________

nowenna do św. ojca Pio - dzień 7


Modlitwa wstępna
Przyszedłeś mnie odwiedzić jako Ojciec i jako przyjaciel. Jezu, nie zostawiaj mnie samego; Panie, zostań ze mną! Jestem pielgrzymem błądzącym po świecie spowitym w ciemności; daj mi Twoje światło i Twoją łaskę. Panie, zostań ze mną!
W tej jedynej chwili obejmuję Ciebie; niech ta nasza jedność trwa zawsze. Panie zostań ze mną!
Towarzysz mi na drodze mojego życia; potrzebuję Twojej obecności. Bez Ciebie osłabnę i upadnę. Panie, zostań ze mną!
Nadchodzi wieczór, a ja biegnę jak wody rzeki w kierunku morza i głębin śmierci. Panie, zostań ze mną!
Bądź moją siłą w cierpieniu i radości - teraz, gdy żyję i w chwili, gdy umrę w Twych ramionach. Panie, zostań ze mną!

O Święty Ojcze Pio, nauczycielu wiary i modlitwy, tłumy przychodziły i przychodzą do ciebie. Dlaczego? Widzą w tobie bożego człowieka, mistrza wiary, kogoś, kto jest modlitwą, człowieka cierpienia, ukrzyżowanego bez krzyża… i pozostają w milczeniu, widząc ciebie spędzającego niekończące się godziny na chórze, przed krzyżem i u stóp Matki Bożej Pośredniczki Łask. Pewnego dnia zapytano cię, kim byłeś dla tych, którzy przychodzili do ciebie, a ty powiedziałeś: „wśród was jestem zwykłym człowiekiem, na ołtarzu - ofiarą, w konfesjonale - sędzią”. Twoja Msza Święta była czymś cudownym. Ludzie tłoczyli się wokół ołtarza i widząc ciebie - przemienionego miłością i bólem - modlili się. Kiedy byłeś w ekstazie, wszyscy widzieli, że przeżywasz cierpienie Chrystusa i składasz się w ofierze wraz z Nim. Papież Paweł VI określił to tymi słowami: „Spójrzcie, jakaż sława i jakaż światowa klientela go otacza! A dlaczego? Ponieważ odprawiał Mszę z pokorą, spowiadał od rana do wieczora i był bożym człowiekiem”.
Najdroższy Ojcze Pio, wstawiaj się za nami u Boga tak, byśmy mieli tę samą wiarę, którą ty miałeś; by Msza Święta stała się dla nas źródłem i szczytem naszego zapału; by nasze życie stało się nieustanną i żywą jednością z Nim.

Intencje:
• Niech Msza Święta i Eucharystia staną się dla nas źródłem i szczytem naszej wiary.
• Byśmy, biorąc przykład z ciebie, trwali w nieustannej jedności z Bogiem.
• Byśmy z wdzięcznością przyjmowali przeciwności, które wystawiają na próbę naszą wiarę.

Prosimy cię w imię Jezusa Chrystusa Pana naszego. AmenKoronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa wg Św. O. Pio

1. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: proście, a otrzymacie, szukajcie, a znajdziecie, pukajcie, a będzie wam otworzone", wysłuchaj mnie, gdyż pukam, szukam i proszę o łaskę...

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...
Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję


2. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek prosić będziecie Ojca w imię Moje, da wam", wysłuchaj mnie, gdyż proszę Ojca w imię Twoje o łaskę...

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...
Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję


3. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: "Zaprawdę powiadam wam: niebo i ziemia przeminą, ale Moje słowa nie przeminą", wysłuchaj mnie, gdyż zachęcony Twoimi słowami proszę o łaskę...

Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...
Słodkie Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję


O słodkie Serce Jezusa, dla Ciebie tylko jedno jest niemożliwe: nie mieć litości dla strapionych; dlatego okaż litość nad nami, biednymi grzesznikami i udziel nam łaski, o którą Cię prosimy przez bolesne i Niepokalane Serce Maryi, Twojej i naszej czułej Matki. Amen.

Witaj Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj! Do Ciebie wołamy wygnańcy Ewy; do Ciebie wzdychamy jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto, Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!

Święty Józefie, Ojcze przybrany Jezusa Chrystusa, módl się za nami.
 

 

Nowenna do św. Ojca Pio

dzień  1   2   3   4   5   6   7   8   9